Henkel prezentuje wydajne i zrównoważone rozwiązania dla sektora materacy na targach Interzum 2023 w Kolonii w Niemczech
Henkel współpracuje z branżą materacy, aby napędzać innowacje
Düsseldorf – Henkel Adhesive Technologies będzie wystawiać się na Interzum, wiodących światowych targach produkcji mebli i wyposażenia wnętrz w Kolonii, które odbędą się w dniach 9-12 maja 2023 r. Jako zaufany partner w branży, firma zademonstruje swoją wiedzę w zakresie sektora materacy, prezentując swoje najnowsze innowacje i rozwiązania w ramach sektora „Tekstylia i maszyny” firmy Interzum. Odwiedzający stoisko Henkla w hali 10.1, stoisko B050, będą mieli okazję zainspirować się innowacyjnymi i przyszłościowymi rozwiązaniami w zakresie klejów oraz dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z kompleksowych usług Henkla.
„Jako wiodące na świecie targi meblowe, Interzum jest idealnym forum dla zorientowanej na przyszłość firmy, takiej jak Henkel, aby pokazać, w jaki sposób wprowadza innowacje, łącząc dziesięciolecia doświadczenia z niekończącą się ciekawością nowych rzeczy. Najbardziej widać to w czasach, gdy branża znajduje się w stanie przewrotu, podobnie jak teraz, gdy szukamy drogi do funkcjonującej gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzięki naszym innowacyjnym produktom i usługom przyczyniamy się do przeprojektowania materacy, aby nadawały się na przyszłość ”- mówi Muhammed Alkurt, Business Development Manager w Henklu. „Chcemy inspirować branżę i tym samym stale poprawiać życie konsumentów. Dzięki nowym rozwiązaniom, które prezentujemy na targach Interzum 2023, jesteśmy na dobrej drodze”.
Optymalizacja procesów produkcyjnych poprzez innowacje
Na stoisku firmy Henkel odwiedzający targi będą mogli porozmawiać bezpośrednio z ekspertami na temat szerokiej gamy produktów do standardowych zastosowań w klejeniu pianek i produkcji sprężyn kieszeniowych. Dzięki najnowszym osiągnięciom Henkel wychodzi naprzeciw potrzebom ciągłej optymalizacji klejów i lepszego zaspokajania potrzeb produkcyjnych klientów: dzięki systemowi klejów termotopliwych Easyflow® Henkel oferuje nowatorską formę kleju dostarczanego w małych mikrokapsułkach. Oprócz zapewnienia bezpiecznego i czystego środowiska pracy, opcjonalny zamknięty i automatyczny podajnik system zapewnia równomierne i na żądanie zasilanie maszyn, dzięki czemu można zminimalizować przerwy w produkcji. Zwiększa to wydajność i wydajność procesu, a także jakość wyniku. Na stoisku zwiedzający mogą bliżej przyjrzeć się licznym zaletom innowacyjnego rozwiązania.
Przyszłościowe koncepcje gospodarki o obiegu zamkniętym
Główny rozwój Henkla koncentruje się na przyszłościowych koncepcjach, takich jak wkład w dekarbonizację i gospodarkę o obiegu zamkniętym w branży materacy. Henkel pracuje nad nowymi koncepcjami, aby zapewnić rozwiązania zarówno do klejenia pianką, jak i do sprężyn kieszeniowych, które zawierają surowce odnawialne, a tym samym mogą znacznie ograniczyć emisje. Wszystkie komponenty materacy muszą nadawać się do recyklingu lub być zgodne z recyklingiem, aby ustanowić funkcjonującą gospodarkę o obiegu zamkniętym w całej branży. Henkel kładzie pod to podwaliny, opracowując pierwsze kleje kompatybilne z procesami recyklingu chemicznego i mechanicznego. Na targach Interzum firma zaprezentuje przyszłościowe rozwiązania w zakresie klejów, a zainteresowani odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o nowych produktach na stoisku.
Materace po raz kolejny: Henkel zajmuje pozycję w sektorze Smart Sleeping
Inteligentne spanie stało się branżowym trendem. Rozprzestrzenianie się Internetu Rzeczy (IoT) wpływa na rozwój niemal wszystkich dziedzin życia. Henkel postawił sobie za cel nieustanną poprawę jakości życia swoich klientów, a dzięki swojemu know-how stwarza nowe możliwości myślenia o inteligentnym śnie w przyszłości. W dziedzinie „elektroniki drukowanej” Henkel napędza rozwój inteligentnych rozwiązań powierzchniowych i oferuje przewodzące formuły atramentu, które umożliwiają na przykład czujniki cyfrowe lub elementy grzejne w materacach. Odwiedzający stoisko mogą bezpośrednio zapoznać się z technologią dzięki zestawowi Henkel Qhesive Solutions Sensor INKxperience, który zawiera cztery różne drukowane technologie czujników wraz ze wstępnie skonfigurowanym sprzętem i oprogramowaniem, gotowym do użycia do testowania technologii i wstępnego prototypowania. Zainteresowani uczestnicy mogą w ten sposób przetestować wstępne pomysły bezpośrednio na miejscu.
O Henkel
Dzięki swoim markom, innowacjom i technologiom Henkel zajmuje wiodącą pozycję na światowym rynku w branży przemysłowej i konsumenckiej. Jednostka biznesowa Adhesive Technologies jest światowym liderem na rynku klejów, uszczelniaczy i powłok funkcjonalnych. Dzięki markom konsumenckim firma zajmuje wiodącą pozycję, zwłaszcza w produktach do pielęgnacji włosów oraz prania i pielęgnacji domu, na wielu rynkach i w wielu kategoriach na całym świecie. Trzy najsilniejsze marki firmy to Loctite, Persil i Schwarzkopf. W roku podatkowym 2022 Henkel odnotował sprzedaż na poziomie ponad 22 miliardów euro i skorygowany zysk operacyjny w wysokości około 2,3 miliarda euro. Akcje uprzywilejowane Henkla są notowane w niemieckim indeksie giełdowym DAX. Zrównoważony rozwój ma w Henklu długą tradycję, a firma ma jasną strategię zrównoważonego rozwoju z konkretnymi celami. Henkel został założony w 1876 roku i obecnie zatrudnia ponad 50 000 pracowników na całym świecie, których łączy silna kultura korporacyjna, wspólne wartości i wspólny cel: „Pierwszymi pionierami dla dobra pokoleń”. Więcej informacji na www.henkel.com